Nie tak miało się zacząć…

Witaj, nazywam się Piotr i jestem pasjonatem Beskidu Żywieckiego. Od 20 lat pracuję zawodowo i społecznie w kulturze. Więcej informacji znajdziesz w zakładce „O mnie”.

Pierwsza przeszkoda

Od roku 2020 chciałem trochę zwolnić tempo swojego życia. Co za tym idzie – od końca marca postanowiłem więcej czasu spędzić w terenie i trochę pozwiedzać. Jednak pojawił się w naszym kraju niemile widziany gość. Koronawirus zawitał na dobre i zatrzymał mnie oraz prawie wszystkich ludzi w domach.

Nie mogłem wyjechać, nie można było się spotykać z ludźmi, zatem co mogłem zrobić w wolnych chwilach? Przecież teraz wszyscy siedzą w świecie wirtualnym, a nie w realnym! Wykorzystując ten czas i wirtualny trend postanowiłem nauczyć się czegoś nowego: podstaw tworzenia stron internetowych oraz poznania sieci społecznościowych.

Druga przeszkoda…

Pomyślałem, że skoro nie mogę teraz nigdzie wyjść, a uczę się działać w internecie, to może w ramach tej nauki pierwszą stroną będzie mój blog i moja wirtualna wizytówka. Na blogu będę dokumentował moje eskapady po zabytkach i atrakcjach Beskidu Żywieckiego.

Jednak – o ironio losu – padł mi dysk, na którym miałem różne fotografie. Pozostał mi tylko folder, w którym lokowałem zdjęcia Pasma Jałowieckiego. De facto ostatnie fotografie Jałowca  i okolic wykonałem tej zimy, w lutym 2020. Te oraz kilka innych, letnich zdjęć, które tutaj publikuję pochodzą właśnie z ocalałego folderu.

Ale jest nadzieja

Choć jak teraz zastanawiam się nad tym wszystkim, to te niezaplanowane sytuacje mogą działać mobilizująco. Kiedy to wszystko się wreszcie skończy i będziemy zdrowi, to wreszcie wyjdziemy z domów, ruszymy tam gdzie lubimy. Będzie to też okazja do zrobienia nowych zdjęć zabytkom, atrakcjom, zatem miejmy nadzieję że nastąpi to szybko.

Dziękuję Ci czytelniku, że zaglądnąłeś na ten blog. To pierwszy wpis na tej stronie i zarazem test czy ona działa. Kiedy pojawi się kolejny? Możemy się umówić, że kiedy coś opublikuję, to z przyjemnością Cię o tym poinformuję. Zapisz się na newsletter, wtedy wyślę Ci informację, że pojawił się kolejny wpis.

Mała galeria beskidzkich pejzaży

Na zakończenie zobacz jeszcze tych kilka wybranych beskidzkich zdjęć, które mi zostały. Może będą dla ciebie inspiracją i zachęcą do poznania zabytków i atrakcji Beskidu Żywieckiego, kiedy wreszcie na dobre wyjdziemy z domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *