O mnie

Kim jestem?

Witaj, nazywam się Piotr Pochopień. Jestem animatorem społecznym, a od roku 2010 licencjonowanym przewodnikiem beskidzkim. Na co dzień pracuję w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie. Przy nim działa Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej. Jeśli je zwiedzałeś – to mogliśmy się tam spotkać… :). Jeśli nie – to kiedy będziesz w tym terenie napisz do mnie, być może się tam zobaczymy.

Zajmuję się również promocją regionu babiogórskiego, wspieraniem lokalnych liderów w ich działalności. Działam w kilku organizacjach społecznych. Za swoją działalność Zarząd Główny PTTK wyróżnił mnie brązową odznaką PTTK i dyplomem za zasługi w upowszechnianiu turystyki.

Moją pasją są Beskidy, a szczególnie Beskid Żywiecki – jego zabytki, tradycje, przyroda, dziedzictwo kulturowe. Dlatego też postanowiłem zwolnić tempo życia i odwiedzić najważniejsze zabytki, atrakcje tej części Beskidów Zachodnich. Dałem sobie na to zwiedzanie 3-4 lata.

Dlaczego piszę ten blog?

W zasadzie ten blog ma trzy cele.

Po pierwsze – blog ma mnie zmobilizować do tego, aby na spokojnie dotrzeć do najważniejszych zabytków, atrakcji Beskidu Żywieckiego i to udokumentować. To takie osobiste wyzwanie. Dzięki niemu pokażę czytelnikom ciekawe walory tych terenów.

Po drugie – chciałbym mieć swoje miejsce w sieci. Prowadzenie bloga da mi doświadczenie z zakresu mediów internetowych, IT. Pewno wiele błędów popełnię, ale będę się uczył…

Po trzecie – w obecnym świecie widzę coraz szybsze tempo życia ludzi, ciągły ich pęd do przodu „po coś”. Efektem tego jest odczuwanie jak czas szybko leci, zanikają relacje międzyludzkie. Na tym blogu chcę zachęcić Cię do zwolnienia tego tempa. Możesz to osiągnąć różnymi sposobami; ja chcę pokazać Ci jeden – zmianę miejsca Twojego pobytu choćby na chwilę na miejsca:
– które warto zobaczyć i w nich pobyć
– z których będziesz mieć miłe wspomnienia
– wreszcie w których odpoczniesz i choćby na chwilę zwolnisz tempo życia.

Dlaczego tym miejscem może być Beskid Żywiecki?

Bo tu odnajdziesz ciszę, spokój, ciekawe zabytki i atrakcje, oryginalną kulturę, piękne krajobrazy. Ogólny opis tego Beskidu odnajdziesz tutaj.

Jeśli chciałbyś przejść ze mną górską trasę w Paśmie Jałowieckim, to zapraszam na tę stronę.

Chcesz poznać atrakcje tego Beskidu? Na chwilę przyjechać?

Zapraszam do obserwowania bloga!